  • RAVF104DJT360R
RAVF104DJT360R
advertisement
Manufacturer No:
RAVF104DJT360R
HK JDW NO:
762-RAVF104DJT360R
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
RAVF104DJT360R
Description:
RES ARRAY 4 RES 360 OHM 0804
Step5Bar-code shipping tag
RAVF104DJT360R
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    360Ohm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    25V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm