  • RAVF164DFT1K60
RAVF164DFT1K60
advertisement
Manufacturer No:
RAVF164DFT1K60
HK JDW NO:
762-RAVF164DFT1K60
Datasheet:
RAVF164DFT1K60
Step5Bar-code shipping tag
RAVF164DFT1K60
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0612
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.6kOhm