  • RAVF164DFT220R
RAVF164DFT220R
advertisement
Manufacturer No:
RAVF164DFT220R
HK JDW NO:
762-RAVF164DFT220R
Datasheet:
RAVF164DFT220R
Step5Bar-code shipping tag
RAVF164DFT220R
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm