  • RAVF164DJT100K
RAVF164DJT100K
advertisement
Manufacturer No:
RAVF164DJT100K
HK JDW NO:
762-RAVF164DJT100K
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
RAVF164DJT100K
Description:
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
RAVF164DJT100K
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%