  • RB218NS150FHTL
RB218NS150FHTL
advertisement
Manufacturer No:
RB218NS150FHTL
HK JDW NO:
687-RB218NS150FHTL
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
RB218NS150FHTL
Step5Bar-code shipping tag
RB218NS150FHTL
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2017
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    20μA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    880mV @ 10A
  • Forward Current
    20A
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Output Current-Max
    10A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    150V
  • Number of Phases
    1
  • Reverse Recovery Time
    14.8ns
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    150V