  • RB530SM-30T2R
RB530SM-30T2R
advertisement
Manufacturer No:
RB530SM-30T2R
HK JDW NO:
687-RB530SM-30T2R
Datasheet:
RB530SM-30T2R
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 450mV @ 10mA 150°C Max 500nA @ 10V 2-Termination Tape & Reel (TR) SC-79, SOD-523 Surface Mount
Quantity:
In Stock : 44457
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RB530SM-30T2R
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    450mV @ 10mA
  • Forward Current
    200mA
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Output Current-Max
    0.2A
  • Max Reverse Voltage (DC)
    30V
  • Average Rectified Current
    200mA