  • RBR2LAM60ATR
RBR2LAM60ATR
advertisement
Manufacturer No:
RBR2LAM60ATR
HK JDW NO:
687-RBR2LAM60ATR
Package:
SOD-128
Datasheet:
RBR2LAM60ATR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RBR2LAM60ATR
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    75μA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    650mV @ 2A
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Output Current-Max
    2A
  • Application
    GENERAL PURPOSE
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    60V
  • Current - Average Rectified (Io)
    2A
  • Number of Phases
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    60V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    40A
  • Reverse Current-Max
    75μA
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SOD-128
  • Surface Mount
    YES
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • HTS Code
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Operating Temperature (Max)
    150°C