  • RC1117S33T
RC1117S33T
advertisement
Manufacturer No:
RC1117S33T
HK JDW NO:
295-RC1117S33T
Package:
TO-261-4
Datasheet:
RC1117S33T
Description:
Fixed 2.3mm PMIC 4 TO-261-4
Quantity:
In Stock : 1049
Step5Bar-code shipping tag
RC1117S33T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-261-4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.3mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Power Dissipation-Max
    18W
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Current - Input Bias
    4mA
  • Max Input Voltage
    7.5V
  • Dropout Voltage
    1.1V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.1V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Min Current Limit
    1.1A
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.0066%
  • Length
    6.505mm
  • Width
    3.505mm