  • RC2012F5764CS
RC2012F5764CS
advertisement
Manufacturer No:
RC2012F5764CS
HK JDW NO:
703-RC2012F5764CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 5.76MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RC2012F5764CS
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.76MOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.66mm