  • RC5025F8872CS
RC5025F8872CS
advertisement
Manufacturer No:
RC5025F8872CS
HK JDW NO:
700-RC5025F8872CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 88.7kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 11346
Step5Bar-code shipping tag
RC5025F8872CS
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    88.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    667mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C