  • RCE5C2A331J0K1H03B
RCE5C2A331J0K1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RCE5C2A331J0K1H03B
HK JDW NO:
535-RCE5C2A331J0K1H03B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
RCE 330pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 13613
Step5Bar-code shipping tag
RCE5C2A331J0K1H03B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    2.5mm