  • RCH654NP-3R3M
RCH654NP-3R3M
advertisement
Manufacturer No:
RCH654NP-3R3M
HK JDW NO:
738-RCH654NP-3R3M
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
RCH654NP-3R3M
Step5Bar-code shipping tag
RCH654NP-3R3M
  • Package / Case
  • Weight
    500.000539mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    RCH-654
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
  • Current Rating
    1.98A
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    4mm
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    48mOhm Max
  • Max DC Current
    1.98A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm