  • RCH664NP-151K
RCH664NP-151K
advertisement
Manufacturer No:
RCH664NP-151K
HK JDW NO:
738-RCH664NP-151K
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
RCH664NP-151K
Description:
Quantity:
In Stock : 208
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCH664NP-151K
  • Package / Case
  • Weight
    700.006425mg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    RCH-664
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    480mA
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    4mm
  • Lead Diameter
    0.5 mm
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    640mOhm Max
  • Max DC Current
    480mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Self Resonant Frequency
    6.2MHz
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm