  • RCH855NP-182K
RCH855NP-182K
advertisement
Manufacturer No:
RCH855NP-182K
HK JDW NO:
738-RCH855NP-182K
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
RCH855NP-182K
Step5Bar-code shipping tag
RCH855NP-182K
  • Package / Case
  • Weight
    900.012311mg
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    RCH-855
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    90mA
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    1.8mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.26Ohm Max
  • Max DC Current
    90mA
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Current - Saturation
    200mA
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm