  • RCL04067R68FKEA
RCL04067R68FKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCL04067R68FKEA
HK JDW NO:
873-RCL04067R68FKEA
Datasheet:
RCL04067R68FKEA
Description:
RCL Series, Thick Film, 7.68Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCL04067R68FKEA
    Wide 0604 (1610 Metric), 0406
  • Supplier Device Package
    0406
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.68Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    1.6002mm