  • RCR664DNP-3R3M
RCR664DNP-3R3M
advertisement
Manufacturer No:
RCR664DNP-3R3M
HK JDW NO:
738-RCR664DNP-3R3M
Datasheet:
RCR664DNP-3R3M
Description:
Quantity:
In Stock : 8576
Step5Bar-code shipping tag
RCR664DNP-3R3M
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating
    2.13A
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    4mm
  • Lead Diameter
    0.5 mm
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    47mOhm Max
  • Max DC Current
    2.13A
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm