  • RCR875DNP-120L
RCR875DNP-120L
advertisement
Manufacturer No:
RCR875DNP-120L
HK JDW NO:
738-RCR875DNP-120L
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
RCR875DNP-120L
Step5Bar-code shipping tag
RCR875DNP-120L
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    RCR-875D
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±15%
    2
  • Termination
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    2.25A
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    54mOhm Max
  • Max DC Current
    2.25A
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Height
    7.5mm