  • RCS04023K16FKED
RCS04023K16FKED
advertisement
Manufacturer No:
RCS04023K16FKED
HK JDW NO:
873-RCS04023K16FKED
Datasheet:
RCS04023K16FKED
Description:
Quantity:
In Stock : 9105
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCS04023K16FKED
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.16kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm