  • RCS1608F7322CS
RCS1608F7322CS
advertisement
Manufacturer No:
RCS1608F7322CS
HK JDW NO:
703-RCS1608F7322CS
Description:
RCS Series, Thick Film, 73.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS1608F7322CS
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RCS
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    73.2kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm