  • REA101M2ABK-1020P
REA101M2ABK-1020P
advertisement
Manufacturer No:
REA101M2ABK-1020P
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-REA101M2ABK-1020P
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% Bulk 370mA 5mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 1922
Step5Bar-code shipping tag
REA101M2ABK-1020P
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Ripple Current
    370mA
  • Dissipation Factor
    0.08 %
  • Length
    20mm