  • REC3-1205DRW/H6/A/SMD
REC3-1205DRW/H6/A/SMD
advertisement
Manufacturer No:
REC3-1205DRW/H6/A/SMD
HK JDW NO:
655-REC3-1205DRW/H6/A/SMD
Package:
24-SMD Module, 18 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC3-1205DRW/H6/A/SMD
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SMD Module, 18 Leads
  • Weight
    13g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE REC3-DRW (3W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.78W x 0.44 H 32.0mmx19.9mmx11.2mm
  • Feature
    SCP
  • Number of Terminations
    18
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-G18
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    6kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    300mA
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    300mA 300mA
  • Output Current
    300mA
  • Output Power
    3W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    3W
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    10.9mm
  • Length
    31.8mm
  • Width
    19.9mm