  • REC3-4809DRW/H4/A/SMD/CTRL-R
REC3-4809DRW/H4/A/SMD/CTRL-R
advertisement
Manufacturer No:
REC3-4809DRW/H4/A/SMD/CTRL-R
HK JDW NO:
655-REC3-4809DRW/H4/A/SMD/CTRL-R
Package:
24-SMD Module, 18 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC3-4809DRW/H4/A/SMD/CTRL-R
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SMD Module, 18 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE REC3-DRW (3W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.78W x 0.44 H 32.0mmx19.9mmx11.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    165mA
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    165mA 165mA
  • Output Current
    165mA
  • Output Power
    3W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Max Output Voltage
    9V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    10.9mm