  • REC3.5-4805DRW/R10/A/CTRL
REC3.5-4805DRW/R10/A/CTRL
advertisement
Manufacturer No:
REC3.5-4805DRW/R10/A/CTRL
HK JDW NO:
655-REC3.5-4805DRW/R10/A/CTRL
Package:
24-DIP Module, 7 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC3.5-4805DRW/R10/A/CTRL
  • Max Power Dissipation
    3.5W
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P7
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    10kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    350mA
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    350mA 350mA
  • Output Current
    350mA
  • Output Power
    3.5W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Max Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    10.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    24-DIP Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE REC3.5/R (3.5W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm