  • REC30-4812D
REC30-4812D
advertisement
Manufacturer No:
REC30-4812D
HK JDW NO:
655-REC30-4812D
Package:
8-DIP Module, 7 Leads
Datasheet:
REC30-4812D
Step5Bar-code shipping tag
REC30-4812D
    Select All
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P7
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    10.8V
  • Max Output Current
    1.25A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    1.25A 1.25A
  • Output Current
    1.25A
  • Output Power
    30W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Max Output Voltage
    13.2V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Height
    10.2mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    40.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 7 Leads
  • Weight
    48g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE REC30 (30W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.60W x 0.40 H 50.8mmx40.6mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
  • Number of Terminations
    7
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    30W