  • REC5-4809DRW/H6/C/SMD
REC5-4809DRW/H6/C/SMD
advertisement
Manufacturer No:
REC5-4809DRW/H6/C/SMD
HK JDW NO:
655-REC5-4809DRW/H6/C/SMD
Package:
24-SMD Module, 18 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC5-4809DRW/H6/C/SMD
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SMD Module, 18 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Series
    ECONOLINE REC5 (5W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.78W x 0.44 H 32.0mmx19.9mmx11.2mm
  • Feature
    SCP
  • Number of Terminations
    18
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Terminal Form
    GULL WING
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-G18
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    6kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    278mA
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    278mA 278mA
  • Output Current
    278mA
  • Output Power
    5W
  • Max Output Voltage
    9V
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    5W
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    10.9mm
  • Width
    19.9mm