  • RER40F8200RC02
RER40F8200RC02
advertisement
Manufacturer No:
RER40F8200RC02
HK JDW NO:
873-RER40F8200RC02
Datasheet:
RER40F8200RC02
Description:
Res Wirewound 820 Ohm 1% 5W ±20ppm/C 0.01% Aluminum Housed AXL Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
RER40F8200RC02
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    0.600Lx0.646W 15.24mmx16.41mm
  • Tolerance
    ±1%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    820Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Depth
    16.41mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-39009
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.51mm
  • Length
    28.58mm
  • Width
    16.4084mm