  • RER45F19R6RCSL
RER45F19R6RCSL
advertisement
Manufacturer No:
RER45F19R6RCSL
HK JDW NO:
873-RER45F19R6RCSL
Datasheet:
RER45F19R6RCSL
Description:
19.6Ohms, ±1%, 10W
Step5Bar-code shipping tag
RER45F19R6RCSL
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.800W 19.05mmx20.32mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    19.6Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    10.287mm
  • Height Seated (Max)
    0.405 10.29mm
  • Length
    19.05mm
  • Width
    20.32mm