  • RER55F1210MCSL
RER55F1210MCSL
advertisement
Manufacturer No:
RER55F1210MCSL
HK JDW NO:
873-RER55F1210MCSL
Datasheet:
RER55F1210MCSL
Description:
RES CHAS MNT 121 OHM 1% 30W
Step5Bar-code shipping tag
RER55F1210MCSL
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.968Lx1.140W 49.99mmx28.96mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    121Ohm
  • Additional Feature
    RATED POWER USING HEAT SINK: 30W
  • HTS Code
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    10W
  • Working Voltage
    34.7851V
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Height
    15.875mm
  • Height Seated (Max)
    0.625 15.87mm