  • RER55F26R7RC02
RER55F26R7RC02
advertisement
Manufacturer No:
RER55F26R7RC02
HK JDW NO:
873-RER55F26R7RC02
Datasheet:
RER55F26R7RC02
Description:
26.7Ohms, ±1%,
Step5Bar-code shipping tag
RER55F26R7RC02
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.968Lx1.140W 49.99mmx28.96mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    26.7Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    30W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.625 15.87mm