  • RER55F59R0RCSL
RER55F59R0RCSL
advertisement
Manufacturer No:
RER55F59R0RCSL
HK JDW NO:
873-RER55F59R0RCSL
Datasheet:
RER55F59R0RCSL
Description:
RES CHAS MNT 59 OHM 1% 30W
Step5Bar-code shipping tag
RER55F59R0RCSL
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    59Ohm
  • Additional Feature
    RATED POWER USING HEAT SINK: 30W
  • HTS Code
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    10W
  • Working Voltage
    24.2899V
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    15.875mm
  • Height Seated (Max)
    0.625 15.87mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.968Lx1.140W 49.99mmx28.96mm
  • Tolerance
    ±1%