  • RER60F1800MCSL
RER60F1800MCSL
advertisement
Manufacturer No:
RER60F1800MCSL
HK JDW NO:
873-RER60F1800MCSL
Datasheet:
RER60F1800MCSL
Description:
RES CHAS MNT 180 OHM 1% 5W
Step5Bar-code shipping tag
RER60F1800MCSL
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.600Lx0.646W 15.24mmx16.41mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    180Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.51mm
  • Length
    15.24mm
  • Width
    16.4084mm