  • RER60F1R74MC02
RER60F1R74MC02
advertisement
Manufacturer No:
RER60F1R74MC02
HK JDW NO:
873-RER60F1R74MC02
Datasheet:
RER60F1R74MC02
Description:
RES CHAS MNT 1.74 OHM 1% 5W
Step5Bar-code shipping tag
RER60F1R74MC02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.51mm
  • Length
    15.24mm
  • Width
    16.4084mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.600Lx0.646W 15.24mmx16.41mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.74Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W