  • RER60F42R2RCSL
RER60F42R2RCSL
advertisement
Manufacturer No:
RER60F42R2RCSL
HK JDW NO:
873-RER60F42R2RCSL
Datasheet:
RER60F42R2RCSL
Description:
42.2Ohms, ±1%, 5W
Step5Bar-code shipping tag
RER60F42R2RCSL
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    0.600Lx0.646W 15.24mmx16.41mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    42.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.51mm
  • Length
    15.24mm
  • Width
    16.4084mm