  • RER65F2430RCSL
RER65F2430RCSL
advertisement
Manufacturer No:
RER65F2430RCSL
HK JDW NO:
873-RER65F2430RCSL
Datasheet:
RER65F2430RCSL
Description:
RES CHAS MNT 243 OHM 1% 10W
Step5Bar-code shipping tag
RER65F2430RCSL
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.800W 19.05mmx20.32mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    243Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    10.287mm
  • Height Seated (Max)
    0.405 10.29mm
  • Length
    19.05mm
  • Width
    20.32mm