  • RER65FR200MC02
RER65FR200MC02
advertisement
Manufacturer No:
RER65FR200MC02
HK JDW NO:
873-RER65FR200MC02
Datasheet:
RER65FR200MC02
Description:
Res Wirewound 0.2 Ohm 1% 10W 100ppm/C 1% Aluminum Housed AXL Flange Mount Card Pack
Step5Bar-code shipping tag
RER65FR200MC02
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.800W 19.05mmx20.32mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200mOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39009
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Height
    10.287mm
  • Height Seated (Max)
    0.405 10.29mm
  • Length
    19.05mm
  • Width
    20.32mm