  • RER65FR825RCSL
RER65FR825RCSL
advertisement
Manufacturer No:
RER65FR825RCSL
HK JDW NO:
873-RER65FR825RCSL
Datasheet:
RER65FR825RCSL
Description:
825mOhms, ±1%, 10W
Step5Bar-code shipping tag
RER65FR825RCSL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.800W 19.05mmx20.32mm
  • Tolerance
    ±1%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    825mOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    10W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Depth
    20.32mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-39009
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    10.287mm
  • Height Seated (Max)
    0.405 10.29mm
  • Length
    34.93mm
  • Width
    20.32mm