  • RER70FR140MC02
RER70FR140MC02
advertisement
Manufacturer No:
RER70FR140MC02
HK JDW NO:
873-RER70FR140MC02
Datasheet:
RER70FR140MC02
Description:
RES CHAS MNT 0.14 OHM 1% 20W
Step5Bar-code shipping tag
RER70FR140MC02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.062Lx1.080W 26.97mmx27.43mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    140mOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    20W
  • Power Rating
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Height
    14.2494mm
  • Height Seated (Max)
    0.561 14.25mm
  • Length
    26.9748mm
  • Width
    27.432mm