  • RER75FR100RCSL
RER75FR100RCSL
advertisement
Manufacturer No:
RER75FR100RCSL
HK JDW NO:
873-RER75FR100RCSL
Datasheet:
RER75FR100RCSL
Description:
100mOhms, ±1%, 30W
Step5Bar-code shipping tag
RER75FR100RCSL
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.968Lx1.140W 49.99mmx28.96mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100mOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    30W
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    15.875mm
  • Height Seated (Max)
    0.625 15.87mm
  • Length
    49.9872mm
  • Width
    28.956mm