  • RFB0810-271L
RFB0810-271L
advertisement
Manufacturer No:
RFB0810-271L
HK JDW NO:
3194-RFB0810-271L
Step5Bar-code shipping tag
RFB0810-271L
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
  • Resistance
    550mOhm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    270 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Current - Saturation
    840mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    550mOhm
  • Rated Current-Max
    0.84A
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    270 µH
  • RMS Current (Irms)
    1.3A
  • Self Resonant Frequency
    4MHz