  • RFF500-48S28-5TY
RFF500-48S28-5TY
advertisement
Manufacturer No:
RFF500-48S28-5TY
HK JDW NO:
96-RFF500-48S28-5TY
Package:
Datasheet:
RFF500-48S28-5TY
Description:
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 16.8V to 29.4V 17.9A 500W 12-Pin Brick
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RFF500-48S28-5TY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    220
  • Type
    Step Down
  • Pin Count
    12
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Adjustable
  • Isolation
    Isolated
  • Line Regulation
    0.54%
  • Load Regulation
    0.2%