  • RFM68W-433-S2
RFM68W-433-S2
advertisement
Manufacturer No:
RFM68W-433-S2
Manufacturer:
RF Solutions
HK JDW NO:
661-RFM68W-433-S2
Package:
14-SMD Module
Datasheet:
Description:
RF XMITTER FSK/OOK 433MHZ 14SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RFM68W-433-S2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    14-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    RKE, Remote Control Systems
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.7V
  • Frequency
    433MHz
  • Data Interface
    Pads for Pins
  • Power - Output
    10dBm
  • Data Rate (Max)
    100kbps
  • Current - Transmitting
    17.5mA