  • RG1005V-1780-B-T5
RG1005V-1780-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG1005V-1780-B-T5
HK JDW NO:
740-RG1005V-1780-B-T5
Datasheet:
RG1005V-1780-B-T5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 178Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG1005V-1780-B-T5
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    178Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm