  • RGC1A60D60KGE
RGC1A60D60KGE
advertisement
Manufacturer No:
RGC1A60D60KGE
HK JDW NO:
144-RGC1A60D60KGE
Description:
1P-SSC-DC IN-ZC 600V 60A 1200VP-
Step5Bar-code shipping tag
RGC1A60D60KGE
    SSR with Integrated Heat Sink
  • Mfr
    Carlo Gavazzi Inc.
  • Series
    RGC1A
  • Voltage - Input
    4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load
    42 ~ 660V
  • Load Current
    60 A