  • RH01010R00FE02
RH01010R00FE02
advertisement
Manufacturer No:
RH01010R00FE02
HK JDW NO:
873-RH01010R00FE02
Datasheet:
RH01010R00FE02
Description:
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 12.5W
Step5Bar-code shipping tag
RH01010R00FE02
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Power Rating
    12.5W
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Max Power Dissipation
    12.5W
  • Depth
    20.32mm
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    7.5W
    Aluminum
  • Diameter
    10.67mm
  • Height
    9.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.405 10.29mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.800W 19.05mmx20.32mm
  • Tolerance
    ±1%