  • RH02547R00FC02
RH02547R00FC02
advertisement
Manufacturer No:
RH02547R00FC02
HK JDW NO:
873-RH02547R00FC02
Datasheet:
RH02547R00FC02
Description:
Quantity:
In Stock : 56
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RH02547R00FC02
    Axial, Box
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.062Lx1.080W 26.97mmx27.43mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    MIL-PRF-18546
  • Lead Length
    11.13mm
    Aluminum
  • Diameter
    13.97mm
  • Height
    14.2494mm
  • Height Seated (Max)
    0.561 14.25mm