  • RH0540R20FS03
RH0540R20FS03
advertisement
Manufacturer No:
RH0540R20FS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RH0540R20FS03
Description:
Res Wirewound 40.2 Ohm 1% 10W 15ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
Step5Bar-code shipping tag
RH0540R20FS03
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Published
    2016
  • Tolerance
    1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    40.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    5W
  • Height
    8.9mm
  • Length
    28.5mm