  • RH10100R0JS03
RH10100R0JS03
advertisement
Manufacturer No:
RH10100R0JS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RH10100R0JS03
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
100Ohm, 5%, 12.5W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RH10100R0JS03
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    12.5W
  • Depth
    20.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Height
    11mm
  • Length
    35.5mm