  • RH10R5000FS03
RH10R5000FS03
advertisement
Manufacturer No:
RH10R5000FS03
HK JDW NO:
875-RH10R5000FS03
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
500mOhm, 1%, 10W
Step5Bar-code shipping tag
RH10R5000FS03
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    1%
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    500mOhm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    10W
  • Depth
    20.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Height
    11mm
  • Length
    35mm