  • RH25240R0JS03
RH25240R0JS03
advertisement
Manufacturer No:
RH25240R0JS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RH25240R0JS03
Package:
Datasheet:
Description:
240Ohm, 5%, 20W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RH25240R0JS03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    240Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    20W
  • Height
    15mm
  • Length
    49mm