  • RH508R250FS03
RH508R250FS03
advertisement
Manufacturer No:
RH508R250FS03
HK JDW NO:
875-RH508R250FS03
Description:
Res Wirewound 8.25 Ohm 1% 50W 15ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
Step5Bar-code shipping tag
RH508R250FS03
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    8.25Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    30W
  • Height
    15mm
  • Length
    70.2mm